
Rohelise kooli programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi ja tegutsemist õppeasutustesse. Programm pakub õppematerjale, meetodeid ning suuniseid, kuidas lõimida keskkonnaharidust kõigisse õppeainetesse ja tegevustesse. Loe lisaks: https://rohelinekool.ee/
VÄÄTSA LASTEAIA KESKKONNAPÕHIMÕTTED
Järjepideva keskkonnahariduse andmisega kasvatame teadlikud ning keskkonda väärtustavaid ja hoidvaid inimesi- sorteerime igapäevaselt prügi, komposteerime biojäätmeid, käime kaks korda aastas lasteaiast väljas prügi korjamas, juhime laste tähelepanu vee säästmise olulisusele (vihmavee korjamine kastmiseks ning kraanivee säästmine käte-ja hambapesul).
Oleme terved ja tugevad- menüü koostamisel vähendame suhkru tarbimist, toidu valmistamisel kasutame rohkem kohalikke ning mahetooteid. Kokkame koos lastega, õpetame selle käigus toiduhügieeni esimesi tõdesid, juhime tähelepanu ohutusele, toidujäätmete vähendamise olulisusele. Kasvatame endale taimekastides ja kasvuhoones värskeid köögivilju ja maitsetaimi. Suvel ja sügisel korjame aiast õunu ja marju, sööme neid värskelt ja valmistame tervislikke hoidiseid.
Liigume palju aastaringselt. Propageerime autovaba liikumist lasteaeda ja koju, räägime heitgaaside vähendamise olulisusest. Käime palju õppekäikudel ja matkadel lasteaiast väljas. Talvel suusatame ning õpime ujumise algtõdesid lasteaia basseinis.
Kui võimalik, siis taaskasutame olemasolevat. Vahetame rühmade vahel mänguasju ja varuriideid vastavalt laste vanusele, taaskasutame paberit, kasutame trükikodades ülejäävaid paberijääke (koostöö AS Kumaga).
Hoiame ja aitame loomi, linde, putukaid. Igal aastal jätame osa aiast niitmata, et võimaldada putukatele paremaid elutingimusi, samuti rajame igal aastal putukate peenart. Talvel söödame paigalinde ning suvel tagame neile ohutu jooginõu olemasolu. Igal talvel käime metsas tutvumas metsloomade jälgedega ning viime neile toitu. Kevadel ja suvel kasvatame lasteaias kanu, lapsed osalevad nende eest hoolitsemisel ning saavad tutvuda kodulindude eluviisiga.

ROHELISE KOOLI MEESKONNA LIIKMED
Meie meeskonna moodustavad kõik lasteaias töötavad õpetajad (ka liikumis- ja muusikaõpetaja), lisaks kuulub meeskonda juhtkonna esindaja, lapsevanematest hoolekogu esindaja. Kõik õpetajad juhivad töögruppi, mis toetavad oma tegevusega Rohelise kooli meeskonna tegevust ning põhimõtete elluviimist. Lapsed on kaasatud läbi arutelude hommikuringides, tagasisidestamine toimub rühmaõpetajate kaudu. Koosolekud toimuvad vastavalt vajadusele, kuid vähemalt korra poolaasta jooksul, infot tulevaste sündmuste ning projektide kohta jagatakse jooksvalt ELIIS-keskkonnas.
DOKUMENTATSIOON
Rohelise kooli tegevuskava koostatakse enne õppeaasta algust ning põhirõhk tegevuse planeerimisel on kolmel aasta põhiteemal. 2024/2025 aastal on Väätsa Lasteaia fookus teemadel- toit, tervis ja heaolu, globaalne kodakondsus. Tegevuskavas kajastatakse ka teisi Rohelise kooli teemade üritusi. Tegevuskava planeerimisel võetakse arvesse lasteaia keskkonnaanalüüsi tulemusi ning meeskonna eelistusi. Analüüs viiakse läbi intervjuu või küsitluse vormis lapsevanemate, lasteaia personali ning lastega. Kokkuvõtted analüüsist teeb meeskonna juht. Rohelise kooli üritusi kajastatakse lasteaia Facebooki lehel ning osaliselt Rohelise kooli võrgustiku Facebooki lehel.
TEGEVUSKAVA